Biržų rajone nutolusioje saulės elektrinėje elektrą gamina LR Prezidento kanceliarija, Vilniaus universitetas ir kitos viešosios įstaigos

Prezidento kanceliarija balandį pradėjo gaminti elektrą Biržų rajone nutolusioje saulės elektrinėje.

Prezidentūra BNS pirmadienį informavo, kad sutartis dėl elektrinės įsigijimo pasirašyta maždaug prieš metus, o ji pradėta naudoti balandį.

Prezidentūros kanceliarija nurodo, kad saulės parke kartu su ja energija gaminasi dar 56 institucijos: darželiai, savivaldybės, sporto mokyklos, kultūros ir globos namai, universitetas, teatras, bibliotekos, parapija, mokyklos, muziejai.

13 megavatų saulės parkas yra Biržų rajone įsikūrusiame Parovėjos kaime, Prezidentūros naudojama galios dalis – 1 megavatas.

Aplinkos projektų valdymo agentūra iš Klimato kaitos programos šiam projektui skyrė 794 tūkst. eurų, Prezidento kanceliarija savo lėšų skyrė 295 tūkst. eurų.

Priklausomai nuo elektros kainų rinkoje, skaičiuojama, kad investicija Prezidentūrai atsipirks per kelerius metus.

„Džiaugiamės, kad elektrą jau gaminamės patys. Nutolusi saulės elektrinė – dar vienas žingsnis investuojant į žalios ir tvarios Lietuvos kūrimą“, – pranešime cituojama Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė.