Iki 2025 metų „Evecon“ ir „Corsica Sole“ Estijoje pastatys galingiausią baterijų parko kompleksą visoje kontinentinėje Europoje.

Pranešimas žiniasklaidai
2023 m. lapkričio 17 d.

Pirmaujančio Baltijos šalyse atsinaujinančios energijos parkų vystytojo „Evecon“ ir pirmaujančios energijos kaupimo įmonės „Corsica Sole“ sukurta bendra įmonė „Baltic Storage Platform“ Estijoje iki 2025 metų pastatys baterijų parką, kurio bendra galia sieks 400 MWh. Tai yra galingiausias tokio tipo baterijų parko kompleksas visoje kontinentinėje Europoje.

Partnerystė su „Evecon“ sustiprins „Corsica Sole“ poziciją tarp Europos energijos kaupimo rinkos lyderių. Pastačiusi didžiausią Europos Sąjungoje kaupimo stotį Deux-Acren mieste, Belgijoje, „Corsica Sole“ toliau plečiasi į sparčiai augančią Rytų Europos rinką, bendradarbiaudama su Estijos partneriu „Evecon“.

Didelio našumo kaupimo baterijos padės užtikrinti energetinę nepriklausomybę

Atsinaujinančios energijos gamyba sparčiai augo, o energijos kaupimas tapo strateginiu iššūkiu visose Europos Sąjungos šalyse, siekiant užtikrinti energetinę nepriklausomybę ir padėti stabilizuoti elektros tinklą, užtikrinant pusiausvyrą tarp gamybos ir vartojimo.

„Evecon“ ir „Corsica Sole“ sukurtos bendros įmonės „Baltic Storage Platform“ valdomas 400 MWh baterijų parko kompleksas padės palaikyti Baltijos šalių elektros tinklo stabilumą, kai jis 2025 metų pradžioje bus atjungtas nuo Rusijos tinklo. 2025 metų pirmąjį ketvirtį pradėsiantis veikti baterijų parko kompleksas padės reguliuoti tinklo dažnį. Kai tinklo dažnis padidėja arba sumažėja, baterijos padeda greitai kaupti arba atiduoti elektros energiją, kad būtų subalansuotas pokyčio poveikis. Šios technologijos pagalba gali būti teikiamos įvairios reguliavimo paslaugos.

„Evecon“ ir „Corsica Sole“ yra pasišventusios Estijos energetikos pertvarkai

Nors Baltijos šalys planuoja atsijungti nuo Rusijos elektros tinklo iki 2025 metų, Estija jau padarė didelę pažangą plėtojant atsinaujinančios energijos gamybą. Pagal Estijos energijos ir klimato planą iki 2030 metų atsinaujinančios elektros energijos gamyba pasieks 4,3 TWh per metus (palyginti su 1,8 TWh 2018 metais). Be to, saulės energijos gamyba iki 2030 metų padidės 1 TWh, o tai yra dvigubai daugiau palyginti su 2022 metais.

„Corsica Sole“ džiaugiasi, kad kartu su „Evecon“ gali prisidėti prie Estijos energijos perėjimo į šį tinklą. Ši partnerystė leidžia savo sukaupta patirtimi sustiprinti Estijos, Latvijos ir Lietuvos elektros tinklą, užtikrinant saugią ir kokybišką paslaugą vartotojams. Mūsų ankstesnė patirtis energijos kaupimo rinkoje leidžia užtikrinti didelį energijos kaupimo pajėgumą, tai leidžia mums paremti Baltijos šalis jų ilgalaikėje energetikos pertvarkoje“, – sakė Michael Coudyser.

„Estija ir kitos Baltijos šalys netrukus atsijungs nuo Rusijos energetikos sistemos, o „Evecon“ ir „Corsica Sole“ statomi baterijų parkai yra didelis ir realus žingsnis į priekį, siekiant užtikrinti tiekimo saugumą šiame regione. Tai yra geras pavyzdys, kai atviros rinkos aplinkoje galima užtikrinti tiekimo saugumą bendradarbiaujant su privačiu sektoriumi. Galingiausio ir moderniausio kontinentinėje Europoje baterijų parko statyba Estijoje yra strategiškai svarbi ne tik Estijai, bet ir Europai apskritai“, – sakė „Evecon“ generalinis direktorius Karl Kull.

Baterijų parkas yra iš kelių konteinerių susidedantis kontroliuojamo valdymo baterijų parkas. Priklausomai nuo gamintojo, viename konteineryje yra šimtai ar tūkstančiai baterijų.

Estijos kapitalu pagrįstas Baltijos šalyse pirmaujantis energetikos parkų vystytojas „Evecon“ iki 2024 metų pabaigos išvystys 78 saulės jėgaines, kurių bendra galia sieks 1465 MW, o iki 2026 metų pabaigos – 20 vėjo jėgainių, kurių galia sieks 1200 MW.

„Corsica Sole“ yra nepriklausoma saulės energijos gamintoja ir pirmaujanti energijos kaupimo įmonė Prancūzijoje. Sparčiai auganti įmonė paleido daugiau nei 100 MWp saulės jėgainių ir daugiau nei 150 MWh saulės jėgainių su energijos kaupikliu. Plėtros projektų portfelyje yra 1 GWp saulės jėgainių ir 1 GW kaupimo pajėgumas. „Corsica Sole“ yra salų regiono ekspertas nuo 2009 metų, plėtojantis, statantis, finansuojantis ir valdantis savo projektus Prancūzijoje ir visoje Europoje.